Aktuality

Recenze na anglické vydání Chyby

Nadšená recenze na anglické vydání románu Chyba. „Od začátku do konce se čte jako umělecký thriller. Vyzrálý a barvitý debut dokládá Šindelkovy schopnosti a pečlivou rešeršní práci.. Člověk knihu odkládá vyčerpaný a znepokojený – přesně jak autor zamýšlel.“ Díky!

Hannah Weber reviews Aberrant for Necessary Fiction, commenting that: „From its opening panorama to its dire final chapters, Aberrant reads like an art-house thriller. Ripe and vivid, this first novel is a testament to Šindelka’s skill and meticulous research, as well as his honest esteem for an often ignored but ever-present natural world. One closes the book feeling fatigued and uneasy, just as intended.“

Chyba vyšla anglicky / Aberrant: Out now!

Román Chyba vyšel v anglickém překladu Nathana Fieldse. Kresby Petr Nikl. Vydalo nakladatelství Twisted spoon press.

Aberrant, a novel by Marek Šindelka, translated from Czech by Nathan Fields, with drawings by Petr Nikl, cover by Dan Mayer
details here: www.twistedspoon.com/aberrant.html

Únava materiálu vyjde v pěti zemích

Po té, co kniha obdržela ocenění Magnesia litera za prózu 2017, byla překladová práva prodána do Nizozemí, Chorvatska, Bulharska, Makedonie a Srbska. Další jsou v jednání – včetně překladu do arabštiny.

Únava materiálu („Material fatigue“) is going to be publish in Dutch, Croatian, Bulgarian, Macedonian and Serbian translations! Many thanks to Edgar de Bruin and Pluh literary agency.

Růst krystalu na Kampě

„Podívej se na mě, ty jsi jako youtube, jsi plná cizích věcí a vzpomínek, jsi nádrž času, ty hloupá, jsi rozbuška i detonace, jsi tisíc a jedna noc na druhou…“ 

Mezi večery a rány, mezi včerejšky a zítřky, v šeru, v tanci, na večírcích splývajících v jeden dlouhý mejdan hledá Anna svůj tvar. Růst krystalu je vůbec prvním pokusem o divadelní zpracování knihy Mapa Anny.

Inscenace je divadelní variací na povídkovou knihu Mapa Anny od Marka Šindelky, nositele Magnesie Litery za prózu z roku 2012.

Hraje divadelní uskupení Konglomerátum.
Konglomerátum je divadelní uskupení působící při pražské DAMU, které se dalo dohromady za účelem vytvoření inscenace Růst Krystalu (bakalářského projektu Jakuba Maksymova). Konglomerátum je také latinský název slepence, pevné sedimentové hrubozrnné horniny, která je složena ze stmelených zaoblených částic větších než 2 mm.

Premiéra 1.5.2016. 20.30. Divadlo Kampa, Nosticova 2a, Praha. Reprízy: 9.5.2016 a 21.5.2016.

http://www.divadlokampa.cz
http://www.divadlokampa.cz/program-akci/vecerni-program/tickets/3402?tmpl=component

program fotka

Únava materiálu

Moje nová kniha se bude jmenovat Únava materiálu. Bude o lidech, kteří se jako stíny pohybují na periferiích západu, kteří se pod tlakem systému mění ve statistický údaj, v pracovní sílu, v materiál. Evropa pro ně představuje chladné nepřátelské území. Systém plotů, dálničních nadjezdů, železničních koridorů a logistických skladišť. Samohybný stroj na blahobyt, který je dokáže pojmout jako výrobní jednotku, ale nikdy ne jako lidskou bytost.

Rozsáhlá ukázka vychází v antologii s názvem Jinde. Hlavní téma: cizinci. Vydává Meta & Baobab.

Jinde2

10866011_10153414438571787_1661548024780915446_o